Systemowe tarasy kompozytowe maksymalnie upraszczają realizację prac montażowych i nie wymagają skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych. Dzięki takim rozwiązaniom można szybko zagospodarować miejsce na zewnątrz i zmienić je w komfortową przestrzeń użytkową.
Montaż tarasu wymaga przygotowania podkonstrukcji. Jest to niezwykle ważny etap prac montażowych. Montaż na legarach to znaczne ułatwienie. Ogranicza zakres ingerencji w podłoże. Dzięki temu stosunkowo niewielkim kosztem można zbudować piękny kompozytowy taras bezpośrednio na gruncie czy na każdym innym podłożu.
Czy można zmontować taras bez legarów?
Systemowe konstrukcje zostały zaprojektowane w taki sposób, aby do minimum ograniczyć zakres prac przygotowawczych, a tym samy koszt i czas realizacji. Legary, do których montuje się deski tarasowe, to niezbędny element podkonstrukcji każdego tarasu. Dzięki takiej konstrukcji taras kompozytowy można szybko zamontować praktycznie w dowolnym miejscu.
- Montaż tarasu na wylewce – wymaga lekkich legarów kompozytowych lub solidnych legarów aluminiowych, podpartych na systemowych wspornikach regulowanych, które stosuje się też jako element podparcia przy tarasach układanych na dachach odwróconych.
- Montaż tarasu na gruncie – można zrealizować podpierając podkonstrukcję z legarami murując żelbetowe słupki lub wykorzystując zwykłe bloczki czy systemowe słupki betonowe.
Zalety montażu systemowych tarasów kompozytowych
Taras kompozytowy to lekka trwała konstrukcja w pełni odporna na zmieniające się warunki atmosferyczne. Prawidłowo zaprojektowany i zmontowany będzie spełniać swoją funkcję przez wiele lat – i to bez konieczności realizowania specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Co jeszcze przemawia za wyborem tego rozwiązania?
- Estetyka – zbliżona do wyglądu materiałów naturalnych. Nowoczesne deski kompozytowe rewelacyjnie odwzorowują strukturę, fakturę i teksturę świeżego drewna, jak i postarzanych desek, które stają się ostatnio bardzo poszukiwane.
- Prosty montaż tarasu – regularne kształty i powtarzalne wymiary kompozytowych desek i systemowych elementów do budowy podkonstrukcji to ogromne ułatwienie. Dzięki nim taras kompozytowy zawsze prezentuje się idealnie.
- Łatwość utrzymania – to jedna z największych zalet. Brak zabiegów konserwacyjnych bez względu na warunki eksploatacji przemówi do każdego, kto wie, ile czasu i zasobów pochłania okresowa obsługa techniczna tarasów wykonanych z drewna.
Montaż tarasu na legarach – jakie są możliwości?
Jedną z większych zalet tarasów kompozytowych jest ich prosty montaż. Taras kompozytowy można zmontować praktycznie w dowolnym miejscu i na dowolnym podłożu, co znacznie rozszerza możliwość adaptacji dostępnej przestrzeni. Montaż tarasu z desek kompozytowych poprzedza się przygotowaniem odpowiedniej podkonstrukcji, do której później przykręca się deski tarasowe, schodowe i wykończeniowe. Montaż bez legarów co do zasady jest niemożliwy.
Warto podkreślić, że podkonstrukcja tarasów o znacznej powierzchni może być częściowo posadowiona na uprzednio przygotowanej wylewce, a częściowo na gruncie. Wszystko zależy od potrzeb inwestora i warunków w miejscu montażu. Dzięki tej prostej technologii kompozytowy taras można w razie potrzeby łatwo rozbudować lub zmodernizować, aby dopasować jego powierzchnię i funkcjonalność wyznaczonej nim przestrzeni użytkowej do zmieniających się potrzeb.
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!