fbpx

Pergole tarasowe i zadaszenia tarasów

Dostępne typy konstrukcji i rozwiązań

Pergole Tarasowe - Tarasy Kompozytowe Nowej Generacji zdjęcie nr 1
Pergole Tarasowe - Tarasy Kompozytowe Nowej Generacji zdjęcie nr 2

Obsługa Klienta

Arkadiusz Kasprowicz
+48 530 818 869
a.kasprowicz@lenta.pl

Pergole – konstrukcja

Pergole tarasowe to funkcjonalne i estetyczne konstrukcje, zyskujące na popularności w polskich ogrodach. Każda nasza nowoczesna pergola tarasowa to rozwiązanie zarówno do użytku komercyjnego, jak i prywatnego. Konstrukcje te zbudowane są w taki sposób, aby tworzyć częściowo zacienioną przestrzeń na zewnątrz, jednocześnie nie ograniczając dostępu do naturalnego światła słonecznego. Składają się z zadaszenia i podstaw, na których jest ono utrzymywane. W kwestii materiału i techniki wykonania możliwości jest wiele, co uwydatnia również nasza oferta pergoli tarasowych. Możesz się o tym przekonać z dalszej części opisu asortymentu dostępnego w tej kategorii.

Co do zasady możemy wyróżnić dwa główne typy pergoli: pergole przyścienne i pergole wolnostojące. Pergole przyścienne są montowane bezpośrednio do fasady budynku, zapewniając wygodny dostęp z domu do zewnętrznej przestrzeni wypoczynkowej. Natomiast pergole wolnostojące to niezależne struktury, które mogą być umieszczone w dowolnym miejscu na podwórku lub ogrodzie. Oferują większą elastyczność w projektowaniu przestrzeni.

Użyte materiały

Nasze pergole są stworzone z materiałów najwyższej jakości, które zapewniają jej najwyższe walory estetyczne, wysoką funkcjonalność i wieloletnią trwałość. Głównymi materiałami, z których tworzymy nasze nowoczesne pergole tarasowe, są tkaniny i aluminium malowane proszkowo. Tkanina jest wykorzystywana głównie do produkcji zasłon i zadaszeń, zapewniając cień i ochronę przed słońcem. Aluminium malowane proszkowo okazuje się natomiast niezastąpionym materiałem budulcowym ramy pergoli, gwarantując jej dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Posiadamy także pergole tarasowe z zadaszeniem wykonanym z lameli aluminiowych.

Rodzaje rozwiązań

Stawiamy na spełnienie oczekiwań każdego Klienta, dlatego oferujemy różne rodzaje pergoli. Nasze nowoczesne pergole tarasowe wyposażone są w regulowany dach, który pozwala na dostosowanie poziomu cienia i światła słonecznego. Nasze propozycje to pergole z dachem z lameli zsuwanych oraz pergole z obracanymi lamelami. Oba rozwiązania są niezwykle funkcjonalne, umożliwiając wygodną kontrolę nad poziomem oświetlenia obszaru pod zadaszeniem.

Interesującą opcją jest z pewnością zabudowanie pergoli hartowanym szkłem lub screenem materiałowym. To idealne rozwiązanie, aby komfortowo spędzać czas w ogrodzie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Czy trzeba mieć pozwolenie na pergolę?

W Polsce przepisy w zakresie tego, kiedy, gdzie i na jakich warunkach można budować pergole ogrodowe, są dość specyficzne. W większości przypadków na budowę pergoli nie jest wymagane pozwolenie. Jednakże, jeśli pergola jest dużej wielkości lub trwale związana z budynkiem, może być wymagane zgłoszenie budowy w urzędzie. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala trafnie ocenić każdą sytuację, dzięki czemu nie musisz obawiać się kwestii prawnych. Zawsze informujemy Klientów, jeśli dana pergola tarasowa wymaga ubiegania się o zezwolenie i wspieramy ich w tym procesie.

O nas

Lenta® to odpowiedź na oczekiwania rynku, który oprócz wysokiej klasy estetycznego wizualnie produktu, potrzebuje również doradztwa w zakresie montażu i wyboru odpowiedniego rozwiązania systemowego. Lenta to także wyłączny dostawca angielskiej marki Millboard, produktu unikatowego i innowacyjnego na skalę światową. Nasza ponad 14-sto letnia obecność na rynku to gwarancja, że zdobyte doświadczenie i wiedza przekładają się na wysokie standardy obsługi i profesjonalnego doradztwa. Z zaangażowania i fachowości naszych specjalistów powstają wyjątkowo stylowe i nowoczesne tarasy.

Kontakt

Lenta Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 63
84-230 Rumia
tel. 57 000 24 52

info@lenta.pl
www.lenta.pl