Montaż tarasu z desek kompozytowych

Jeżeli trafiłeś na ten artykuł to znak, że zaczynasz zastanawiać się nad inwestycją w taras kompozytowy. To świetny pomysł! Deski kompozytowe to innowacyjne produkty, które umożliwiają stworzenie pięknego i wytrzymałego tarasu, który posłuży Ci nawet kilkadziesiąt lat! Są inwestycją na lata, która pozwoli Ci na wykonanie tarasu idealnego. Dlaczego warto wybrać właśnie ten rodzaj materiału na taras? Jak powinien wyglądać montaż deski kompotowej? Podpowiadamy.

jak montować deskę kompozytową

Taras z desek kompozytowych – łatwy montaż i inne zalety

Dlaczego warto sięgnąć po taras z desek kompozytowych? Po pierwsze dlatego, że jest niezwykle odporny na urazy mechaniczne oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne, np. opady – deszczu, śniegu oraz gradu. Deski kompozytowe zostały wykonane w taki sposób, że nie absorbują wody, dzięki czemu ich trwałość jest niezawodna. Połączenie najlepszych właściwości drewna oraz wysokiej klasy tworzywa sztucznego pozwoliło wyprodukować materiał, który całkowicie odmieni Twój taras. Stanie się on idealnym miejsce na spotkania z rodziną i przyjaciółmi – spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, grillowania i zabaw z dziećmi. Niewątpliwie dużą zaletą, która wyróżnia taras z desek kompozytowych, jest łatwy sposób montażu i adaptacji tego rozwiazania do różnych powierzchni.

Jak montować deskę kompozytową?

Deski kompozytowe idealnie sprawdzą się w naszym klimacie. Kluczowe jest jednak, aby były zamontowane prawidłowo, gdyż tylko wtedy będziemy mogli korzystać z ich niezwykłych właściwości.

Najważniejszym aspektem montażu tarasów kompozytowych jest prawidłowe przygotowanie podłoża. Jest to kluczowe, gdyż umożliwia poprawne ułożenie całej powierzchni podłogi. Najczęściej tarasy kompozytowe wykonuje się na gołym gruncie lub wylewce betonowej. Coraz więcej właścicieli balkonów również zaczęło doceniać to innowacyjne rozwiązanie. Jak powinien wyglądać prawidłowy montaż?

Montaż deski kompozytowej na powierzchni betonowej

W sytuacji, gdy nasza taras ma powstać w miejscu, gdzie została wylana powierzchnia betonowa, montaż deski kompozytowej nie powinien przysporzyć większych problemów. W pierwsze kolejności na całej powierzchni należy zamontować płytę betonową, która będzie stanowiła solidny fundament dla naszego tarasu. Po zamontowaniu płyty na powierzchni układa się legary, czyli specjalne belki. Do ich instalacji można wykorzystać różnorodne narzędzia i rodzaje mocowań. W ostatnim kroku należy ułożyć deski. Jak montować deskę kompozytową na powierzchni betonowej? Warto zrobić to dokładnie i z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, aby taras mógł nam służyć przez wiele lat.

Montaż deski kompozytowej na powierzchni balkonowej

Tak, jak już wspominaliśmy, również właściciele balkonów coraz częściej decydują się na rozwiązanie jakim jest montaż deski kompozytowej. Tutaj należy działać zupełnie inaczej, a to dlatego, że konstrukcja nie będzie miała możliwości, aby zostać zamocowaną do podłoża. W takim przypadku lagery układa się na zewnętrznych krawędziach całej powierzchni balkonu. Pozostałe należy ułożyć prostopadle względem montowanych desek z kompozytu.

Montaż deski kompozytowej na gruncie

W przypadku, gdy taras będzie budowany bezpośrednio na gruncie, sprawa montażu wygląda nieco inaczej. Są dwa sposoby, które najczęściej wykonuje się przy tego typu konstrukcjach. Pierwszym z nich jest montaż deski kompozytowej na płytach betonowych. Aby zrobić to poprawnie, to w pierwszej kolejności należy wykopać rów, który będzie wielkości naszego tarasu. Jego głębokość powinna wynosić kilkadziesiąt centymetrów. Rów należy dokładnie wypełnić żwirem, aby cała jego powierzchnia była idealnie gładka i wyrównana. Na tak przygotowaną powierzchnię można nakładać płyty betonowe.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie podpór betonowych. Podobnie, jak w poprzedniej sytuacji, najpierw wykopujemy dół, który powinien mieć głębokość około jednego metra. Otwór wypełniamy drutem, a w powstałych szczelinach umieszczamy osłony do betonu. Wysokość zamontowanych osłon będzie miała wpływ na wysokość naszego tarasu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na wytrzymałe tarasy z desek kompozytowych! Dla naszych klientów przygotowaliśmy najwyższej klasy deski, które umożliwiają wykonanie tarasu marzeń. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!