Czym jest deska kompozytowa?

Jeżeli chcesz, aby Twój taras zawsze wyglądał nienagannie i był wykonany z najwyższej jakości materiałów, to koniecznie sprawdź deski kompozytowe Lenta. Są to niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia materiały, które raz położone posłużą Ci przez wiele lat. Czym jest deska kompozytowa Lenta? Dlaczego warto wybrać akurat nasz produkt na taras?

czym jest deska kompozytowa

Deska kompozytowa – co to jest?

Czym jest deska kompozytowa? To produkty wykonane w 60% z mączki drzewnej i w 30% z polietylenu, które znajdują się w rdzeniu kompozytowym. Każda deska z kompozytu zbudowana jest również w 8% ze stabilizatorów i innych dodatków oraz w 2% z powłoki polimerowej. Warto bliżej przyjrzeć się właśnie tej powłoce, gdyż to ona skutecznie chroni deskę przed uszkodzeniami. Jest to niezwykle elastyczny surowiec, który posiada wysokie parametry wytrzymałości.

To, co wyróżnia nasze deski kompozytowe, to ich antypoślizgowość. Zweryfikowaliśmy ją dzięki przeprowadzonemu badaniu oporu poślizgu, czyli PTV. Nasze deski z kompozytu uzyskały świetny wynik aż 37 punktów, który kwalifikuje je jako „niskie ryzyko poślizgnięcia”.

Czym jest deska kompozytowa drugiej generacji?

Nasze deski kompozytowe drugiej generacji cechuje przede wszystkim wykonanie, trwałość oraz wygląd. Są nie tylko niezwykle estetycznymi i atrakcyjnymi pod kątem wizualnym deskami tarasowymi, ale również wyjątkowo odpornymi produktami. Świetnie radzą sobie w naszym klimacie, który jest narażony na spore ilości opadów przez cały rok. Ani deszcz, ani śnieg, ani nawet mróz nie jest im straszny! Wszystko dzięki innowacyjnej powłoce, która skutecznie chroni deskę kompozytową Lenta. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie, a wysokie standardy obsługi są cały czas podnoszone. Dzięki naszym specjalistom, którzy doskonale znają się na swojej pracy, powstają nowoczesne i funkcjonalne tarasy, które zachwycą każdego miłośnika swojego ogrodu.  Podczas naszej pracy korzystamy z innowacyjnych rozwiązań, dlatego nasze deski kompozytowe są niezawodne!

Czym jeszcze charakteryzują się nasze deski kompozytowe?

Przede wszystkim odpornością na plamy oraz zabrudzenia. Powłoka polimerowa skutecznie ochrania deski przed brudem, dzięki czemu ich czyszczenie jest naprawdę proste. Deski nie wymagają również konserwacji, gdyż fabrycznie zostały wyposażone we wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Nasze deski kompozytowe drugiej generacji nie absorbują wody, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu oraz nie puchną. Zapobiega to również rozwojowi pleśni, grzybów, a nawet glonów. Są idealnym rozwiązaniem, które sprawdzi się na każdym tarasie. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, aby z łatwością można było dopasować ich barwę do wystroju całego domu oraz ogrodu. Deski kompozytowe Lenta znajdą zastosowanie również na balkonach. Coraz więcej ludzi korzysta z takiego rozwiązania.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem desek kompozytowych drugiej generacji Lenta, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Działamy na terenie całej Polski, dlatego nie będzie żadnego problemu ani z transportem, ani z ewentualnym montażem. Na naszej stronie internetowej Lenta.pl w zakładce „gdzie kupić” znajduje się link, który przeniesienie Państwa do formularza kontaktowego. Po wypełnieniu niezbędnych danych, będzie możliwość otrzymania darmowej wyceny lub wysłania próbek poszczególnych kolorów desek. Zachęcamy do kontaktu – każdego klienta traktujemy indywidualnie.