Izolacja pod deski tarasowe

O tarasach kompozytowych w ciągu ostatnich kilku lat zrobiło się bardzo głośno. Nic w tym dziwnego! Deski kompozytowe to niezwykle trwałe i solidne materiały, które posłużą nam przez wiele lat. Ich struktura zapobiega rozwojowi pleśni, glonów, czy grzybów, a to wszystko za sprawą niezwykle odpornego i odpowiednio zabezpieczonego materiału. Warto również wspomnieć o tym, że taras kompozytowy jest bardzo odporny na urazy mechaniczne, ale także warunki atmosferyczne, jak śnieg, grad, czy deszcz. Jak powinna wyglądać izolacja pod deski tarasowe wykonane z kompozytu? Jakie podłoże wybrać do montowania tarasu kompozytowego

izolacja pod deski tarasowe

Wybór powierzchni, montaż i izolacja pod deski tarasowe z kompozytu

Aby deski kompozytowe spełniały wszystkie swoje funkcje, należy je odpowiednio zamontować. Istnieje kilka różnych podłoży, które idealnie się do tego sprawdzą. Ekipa montażowa, która przyjeżdża do naszego domu, zaczyna właśnie od przygotowania podłoża. Jest to element kluczowy, gdyż odpowiednio przygotowane podłoże jest kluczem do sukcesu, czyli pięknego i przede wszystkim bezpiecznego tarasu dla całej rodziny. Kluczowa jest m.in izolacja pod deski tarasowe, które zostaną zamontowane. Sam taras kompozytowy najczęściej wykonuje się na gruncie i podłożu betonowym. Duża ilość osób wykorzystuje również deski kompozytowe do wykończenia balkonów.

Jakie podłoże wybrać do montowania tarasu kompozytowego?

Jak już wspominaliśmy – dwa najpopularniejsze rodzaje podłoży, to grunt oraz wylewka betonowa. Każdy z tych podłoży wymaga zastosowania innej techniki i materiałów podczas montażu.

Grunt

W przypadku gruntu istnieją dwie możliwości zamontowania tarasu kompozytowego. Pierwszą z nich jest montaż na płytach betonowych, który jest rozwiązaniem nieco prostszym. W pierwszej kolejności wykopuje się kilkadziesiąt centymetrów ziemi, a następnie powstały dołek równomiernie wypełnia żwirem. Na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się płyty betonowe.

Istnieje również inna możliwość montażu tarasu kompozytowego – podpory betonowe. W tym przypadku sprawa wygląda nieco inaczej. W pierwszej kolejności należy wykopać dół o wysokości około jednego metra. W drugim kroku należy uzbroić go drutem. W otworach umieszczane są osłony dla betonu. Takie rozwiązanie umożliwia nam stworzenie tarasu kompozytowego o różnej wysokości, a uzależnione jest to właśnie od wielkości osłon.

Podłoże betonowe

W przypadku podłoża betonowego sprawa wygląda nieco inaczej. W pierwszej kolejności montuje się płytę betonową, która stanowi solidny fundament dla naszych desek kompozytowych. Na płycie umieszczane są legary, czyli pewnego rodzaju belki, na których później będziemy montować deski kompozytowe.

Balkon

Istnieje również możliwość wykonania tarasu kompozytowego na balkonie. Niestety, w tym przypadku nie ma opcji, aby wykonać mocowanie całej konstrukcji do podłoża, dlatego rozwiązaniem jest ułożenie legarów po zewnętrznych krawędziach. Pozostałe lagery należy umieścić tak, aby leżały prostopadle względem montowanych desek. Szczególnie ważna jest też izolacja pod deski tarasowe, a bardziej precyzyjnie – balkonowe. W przypadku mniejszych powierzchni bardzo popularne jest stosowanie do montażu płyt betonowych, które pełnią funkcję obciążników.

Jeżeli są Państwo zainteresowani profesjonalnym tarasem, który wykonany jest z wysokiej klasy desek kompozytowych, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, aby pomóc mu stworzyć wymarzony taras.