Zadaszenie tarasu kompozytowego

Zalet posiadania tarasu jest wiele. Jest to miejsce, w którym możemy zrelaksować się wraz z nasza rodziną i przyjaciółmi, urządzić grilla, czy po prostu miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy na zewnątrz nie ma ładnej pogody, a z nieba spada deszcz lub śnieg. W takiej sytuacji najlepszą alternatywą wydaje się zadaszenie tarasu kompozytowego. W końcu dach skutecznie osłoni nasz taras przed niepogodą. Każde rozwiązanie ma jednak swoje plusy i minusy. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się zadaszeniom i podpowiemy, jakie zadaszenie tarasu kompozytowego będzie najbardziej optymalne dla Twojego domu.

Zadaszenie Tarasu Kompozytowego - Co Wybrać? | Lenta zdjęcie nr 1

Dlaczego zadaszenie tarasu kompozytowego to dobry pomysł?

Pierwszym ważnym czynnikiem, który przemawia za koniecznością postawienia zadaszenia nad naszym tarasem, są oczywiście wcześniej wspomniane opady. Właściciele wszystkich rodzai tarasów chcą z nich korzystać jak najczęściej, a w sytuacjach, gdy pogoda nie sprzyja, jest to niestety niemożliwe. Działa to również w drugą stronę. Zadaszenie tarasu przydaje się również w bardzo upalne dni, kiedy chronią nas przed promieniami słońca. Są również świetną opcją do ochrony przed wiatrem.

Wiele osób decyduje się na wykonanie zadaszenia tarasu ze względu na ochronę materiału, którymi został pokryty taras. Woda nie ma dobrego działania na naturalne drewno, a płytki mogą odbarwiać się pod wpływem słońca. Zadaszenie skutecznie ochroni przed tym problemem. Jeżeli natomaist jesteś właścicielem tarasu kompozytowego, to Ciebie ten problem nie dotyczy. Deska kompozytowa to niezwykle trwały materiał, który jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Zadaszenie tarasu kompozytowego wpływa więc przede wszystkim na komfort użytkowania.

Rodzaje zadaszenia tarasu kompozytowego

Rodzajów zadaszenia tarasów jest bardzo dużo. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych opcji, które różnią się od siebie formą wykonania oraz oczywiście użytym materiałem. Jednym z najtańszych i najprostszych sposobów jest zamontowanie składanej markizy, którą w deszczowe dni będziemy mogli rozłożyć. Jest to również rozwiązanie dla tych osób, które boją się zadaszenia tarasu kompozytowego ze względu na ograniczony dostęp światła do wnętrza domu.

Daszek szklany, drewniany czy pergole?

Jeżeli jednak zależy nam na stałym daszku, to wybór materiałów jest ogromny! Może to być daszek szklany lub drewniany – jest to całkowicie uzależnione od naszego gustu oraz preferencji. Jeżeli szukamy czegoś, co skutecznie ochroni nas przed wiatrem oraz słońcem w upalne dni, to idealną opcją będą pergole tarasowe. Są o tyle ciekawym rozwiązaniem, że ścianki boczne można pokryć roślinami, które dodatkowo ozdobią nasz taras.

Zadaszenie tarasu kompozytowego a oświetlenie wnętrza domu

Decydując się na zadaszenie tarasu kompozytowego warto wziąć pod uwagę, czy konstrukcja nie ograniczy nam ilości światła, które będzie dostawało się do wnętrza domu. Jeżeli nasze okna są usytuowane tak, że do środka dociera niewiele światła, to lepiej nie ryzykować i zrezygnować z pomysłu budowy zadaszenia.

Podsumowanie

Zadaszenie tarasu kompozytowego to świetne rozwiązanie, które umożliwi spędzenie wolnego czasu na zewnątrz również w deszczowe i pochmurne dni. Decydując się na konkretny daszek weźmy pod uwagę to, aby pasował on do reszty domu. Efekt będzie bardziej spójny.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem tarasów kompozytowych lub profesjonalnym ich zadaszeniem – zapraszamy do kontaktu! W naszej ofercie posiadamy wiele ciekawych rozwiązań, które z pewnością zachwycą miłośników tarasowego odpoczynku.