Jak wyczyścić deskę tarasową kompozytową?

jak wyczyścić deskę tarasową kompozytową

Czyszczenie deski tarasowej kompozytowej nie musi być tak częste i regularne, jak w przypadku naturalnego drewna. Nie mniej warto to robić w miarę systematycznie, aby utrzymywać taras w dobrej kondycji. Zastanawiasz się w jaki sposób wyczyścić deskę tarasową kompozytową? W dzisiejszym artykule podpowiemy jak najlepiej czyścić i dbać o deski z tego materiału.

Niewymagające deski kompozytowe

Deski kompozytowe to trwałe i solidne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w przypadku tarasów. Ten rodzaj materiału nie wymaga ani regularnej konserwacji, ani dodatkowego olejowania. Zastosowanie najlepszych właściwości drewna oraz wysokiej klasy tworzyw sztucznych, które zostały pokryte specjalistyczną, ochronną powłoką, umożliwiło wyprodukowanie niezwykle trwałego materiału.  Jest to świetna alternatywa dla drewnianego tarasu, który niestety wymaga sporej ilości pracy. Deski kompozytowe wizualnie przypominają drewno, ale są dużo bardziej odporne, łatwiejsze w montażu i bardziej trwałe. Nic więc dziwnego, że coraz większa liczba osób wybiera to rozwiązanie do wykończenia swojego tarasu.

Pielęgnacja tarasów kompozytowych

Deski kompozytowe nie wymagają specjalnej pielęgnacji, czyli np. olejowania. Sama ich struktura i budowa jest skutecznym zabezpieczeniem przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Taras wykonany z tego rodzaju materiału powinien być wyczyszczony w sytuacji, gdy ulegnie zabrudzeniu. Może to być spowodowane wylaniem płynu lub nagromadzeniem się dużych ilości błota lub trawy.

Do codziennej pielęgnacji tarasów kompozytowych wystarczą proste narzędzia, które z pewnością każdy posiada w swoim domu. Może być to miotła i zwykły mop. Takie delikatne czyszczenia deski tarasowej najlepiej wykonać zwykłą wodą.

Czyszczenie deski tarasowej – kompozytowej

W sytuacji, gdy na naszym tarasie pojawiają się widoczne zabrudzenia, możemy sięgnąć po bardziej zaawansowany sprzęt, czyli myjkę ciśnieniową. Jest to urządzenie zwiększające ciśnienie wody, która doprowadzana jest z zewnątrz. Myjka sprawdza się świetnie w czyszczeniu mocnych zabrudzeń – również na większych powierzchniach. Trzeba z nią jednak uważać i stosować ją zgodnie z załączoną instrukcją, aby zbyt mocne ciśnienie nie uszkodziło desek kompozytowych.

Jeżeli na naszym tarasie pojawiły się zabrudzenia, z którymi nawet myjka nie daje sobie rady, to możemy zastosować np. ryżową szczotkę. Należy zaopatrzyć się w gadżet małych rozmiarów, który nie porysuje powierzchni obok zabrudzenia. W takim wypadku należy czyścić tylko i wyłącznie widoczną plamę, aby uniknąć zarysowań. Pamiętajmy, żeby nie stosować bardzo silnych środków chemicznych oraz inwazyjnych narzędzi do czyszczenia całej powierzchni tarasu kompozytowego. Takie działanie może spowodować powstanie zarysowań, a nawet trwałe uszkodzenie desek. Dbajmy o nasz taras i regularnie go czyśmy, ale róbmy to w granicach zdrowego rozsądku.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem profesjonalnych i niezwykle trwałych desek kompozytowych, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą! Działamy na terenie całej Polski.