Taras kompozytowy bezpieczny dla dziecka

Budowa tarasu to świetny pomysł na uzyskanie dodatkowej przestrzeni użytkowej, z której nawet w naszym klimacie można korzystać przez większą część roku. Rozwiązanie to zyskuje na znaczeniu szczególnie teraz w dobie prewencyjnego social distancingu. Nowe tarasy i zadaszenia powstają przy mieszkaniach z niewielkimi osiedlowymi ogródkami, przy domach i w większych ogrodach. 

Taras Kompozytowy Bezpieczny Dla Dziecka zdjęcie nr 1

Na zdjęciu: Tarasy kompozytowe ze względu na strukturę desek są bezpieczne dla dziecka

Tarasy kompozytowe bezpieczne dla najmłodszych

Taras to przestrzeń, z której chętnie korzystają dorośli, ale przede wszystkim staje się miejscem odpoczynku i zabaw najmłodszych. Wybierając materiał do jego wykonania, trzeba rozważyć wiele czynników. Okazuje się, że bezpieczeństwo użytkowania to jeden z ważniejszych parametrów, jakie przy wyborze desek tarasowych biorą pod uwagę rodzice. Wszystkim zależy, aby chwile spędzone na zewnątrz były czasem bezpiecznej zabawy i odpoczynku. Dodatkowa przestrzeń na świeżym powietrzu, w zasięgu wzroku, w bezpiecznym bezpośrednim otoczeniu domu sama z siebie wydaje się dawać poczucie komfortu w tym zakresie, ale warto też zwrócić uwagę na typowe zagrożenia wynikające z normalnego użytkowania tarasów drewnianych. Okazuje się, że wybór odpowiedniego materiału, takiego jak kompozytowe deski tarasowe, pozwala na wyeliminowanie wad naturalnego drewna, które mogą powodować różne zagrożenia dla użytkowników, a w szczególności dla najmłodszych.

Taras z powłoką antypoślizgową

Taras to dodatkowa przestrzeń, która daje dzieciom więcej przestrzeni do komfortowego rozwoju i relaksu. Dynamiczna zabawa czy chwila nieuwagi zawsze mogą zakończyć się utratą równowagi. W takich okolicznościach docenia się inwestycje w kompozytowe deski tarasowe, które oprócz typowego ryflowania są pokryte dodatkową warstwą antypoślizgowej powłoki polimerowej. To doskonałe rozwiązanie, które zapewnia najwyższy możliwy do uzyskania w takich warunkach współczynnik bezpieczeństwa. Co więcej, kompozytowe deski tarasowe naszej firmy zostały pod tym kątem przebadane specjalnym testem, który określa ryzyko poślizgnięcia się na nich jako minimalne.

Bezpieczna mokra posadzka tarasowe

Jak już wspomnieliśmy, wynik testu PVT (Pendelum Test Value) wykonanego w uzgodnionych warunkach laboratoryjnych, sklasyfikował ryzyko poślizgnięcia się na kompozytowych deskach tarasowych Lenta jako niskie. To doskonały rezultat, który udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu ochronnej powłoki polimerowej. Warto wiedzieć, że powłoka sprawia, że deski nie tracą swoich właściwości antypoślizgowych nawet po kontakcie z wodą. Użytkownicy potwierdzają, że mokre deski dają im poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa, a podczas przejścia boso po posadzce tarasu ma się wrażenie, że stopa wręcz hamuje na powierzchni deski.

Gładka, bezpieczna deska tarasowa w pełnym słońcu

Kompozytowe deski tarasowe z ochronną powłoką polimerową to doskonały materiał na wykonanie posadzki, na której w każdych warunkach można bezpiecznie położyć się, bawić i przejść boso. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla najmłodszych w początkowym okresie rozwoju, ale też dla pozostałych domowników. Wybierając polimerowo-kompozytowe deski tarasowe, rodzice nie muszą zastanawiać się nad tym, czy na pewno zostały dobrze przygotowane do sezonu i nie mają żadnych drobnych uszkodzeń, które mogłyby spowodować podrażnienie skóry dziecka, skaleczenia lub wbicie drzazgi. Warto też  zwrócić uwagę na to, jak dużo mówi się na temat bezpieczeństwa środków chemicznych do pielęgnacji tarasów drewnianych. Większość z nich nie jest rekomendowana do stosowania na powierzchniach użytkowanych przez niemowlęta i maluchy, ponieważ zawierają one substancje szkodliwe, które mogą zagrażać zdrowiu najmłodszych.

W przypadku kompozytowych desek tarasowych z ochronną powłoką polimerowa wszystkie te zagrożenia zastały kompletnie wyeliminowane. Co więcej, dzięki specyficznej budowie i polimerom z filtrami UV powierzchnia desek nigdy nie nagrzewa się nadmiernie, nawet w upalnym słońcu.