Jakie deski kompozytowe na taras wybrać?

jakie deski kompozytowe na taras wybrać

Tarasy z desek kompozytowych stały się w ostatnich latach szalenie popularne. Wcale nas to nie dziwi, gdyż jest to jedno z najlepszych rozwiązań, które możesz zastosować w swoim domu. Mnogość rozwiązań na rynku rodzi jednak podstawowy problem – jakie deski kompozytowe na taras wybrać? Jeżeli interesuje Cię, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu idealnych desek kompozytowych na taras, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu – rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Dlaczego deski kompozytowe są idealnym rozwiązaniem na taras?

Deski kompozytowe są wykonane z niezwykle solidnych i trwałych surowców, które są odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i warunki atmosferyczne. Żadne deszcze, śniegi oraz inne opady nie są im straszne! Ich struktura sprawia, że na powierzchni desek nie dochodzi do rozwoju glonów, grzybów i innego rodzaju pleśni. Dodatkowo, ich powierzchnia ma działanie antypoślizgowe, dzięki czemu są one całkowicie bezpieczne i idealne dla rodzin z dziećmi. Na rynku wielu producentów oferuje deski kompozytowe, które są wykonywane z różnych rodzajów materiałów.

Czym kierować się podczas wyboru desek kompozytowych?

W pierwszej kolejności podczas wyboru odpowiednich desek należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostały one wykonane. Jeżeli chcemy, aby nasz taras mógł służyć nam przez wiele lat, to wybierajmy te, które zostały wykonane z surowców najwyższej jakości. Warto zainteresować się produktami, które w swoim składzie posiadają duża ilość mączki drzewnej. Jest to rodzaj idealnego wypełniacza, który jest złożony z cząstek drewna rozdrobnionego.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest weryfikacja, jaką punktację otrzymał konkretny materiał w badaniu oporu poślizgu. Jest to szczególnie ważne dla rodzin, które posiadają dzieci i chcąc zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo podczas zabaw na ogrodzie. Deska kompozytowa powinna mieć właściwości antypoślizgowe również podczas dni, w których intensywnie pada deszcz.

Jaka jeszcze powinna być idealna deska kompozytowa?

Odporna na brud, plamy oraz wszelkiego rodzaju inne zabrudzenia. Dużą zaletą tarasów kompozytowych jest to, że nie wymagają konserwacji oraz częstego sprzątania. Warto również sprawdzić, czy wybrana przez nas deska nie absorbuje wody. W innym przypadku może ulec szybkiemu zniszczeniu.

Jakie deski kompozytowe na taras wybrać? Lenta!

Nasza firma w swojej ofercie posiada innowacyjny produkt, który powinien zainteresować każdego wielbiciela pięknych, a przy tym solidnych rozwiązań. Mowa tu o deskach kompozytowych drugiej generacji Lenta. Są to produkty niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Ich polimerowa powłoka świetnie chroni materiał przed warunkami atmosferycznymi i urazami mechanicznymi. Nasz produkt to połączenie najlepszych właściwości drewna z wysokiej klasy tworzywem sztucznym. Każda nasza deska kompozytowa jest w 60% zbudowana z mączki drzewnej, w 30% z polietylenu, w 8% ze stabilizatorów i innych dodatków, a 2% jej składu stanowi wcześniej wspomniana powłoka polimerowa.

Lenta przeszła również badania pod kątem oporu poślizgu, dzięki którym uzyskała wynik 37 punktów, co w klasyfikacji oznacza niskie ryzyko poślizgnięcia. Materiał został wyprodukowany tak, aby był jak najbardziej odporny na brud i plamy. Produkt został przebadany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i posiada wszystkie atesty, dzięki czemu jest całkowicie przyjazny dzieciom.

Gwarantujemy Państwu, że zastosowanie naszych desek kompozytowych na tarasie będzie strzałem w dziesiątkę! Deski dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych, aby dopasowanie ich do wystroju domu i ogrodu było ułatwione. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą! Mogą również Państwo skorzystać z formularza darmowej wyceny tarasu kompozytowego.