Deski tarasowe – fakty i mity

Deski tarasowe – fakty i mity

Czym charakteryzują się deski kompozytowe?

Piękny taras to marzenie każdego właściciela ogrodu. Nie ma nic przyjemniejszego, niż pyszna kawa i śniadanie, które możemy spożyć każdego ranka w otoczeniu natury. Aby taras był nie tylko piękny, ale również trwały, warto do jego wykonania użyć wysokiej jakości materiałów. Deski kompozytowe od kilku lat zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego! Jest to niezwykle trwały materiał, który nie wymaga żadnej konserwacji i regularnego czyszczenia. Są one odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. O deskach kompozytowych krąży wiele mitów, które sprawiają, że dużo osób zaczyna mieć wątpliwości, czy to aby na pewno dobry i sprawdzony materiał. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej deskom kompozytowym i rozwiejemy wszelkie niesnaski, które wiążą się z tym tematem.

Deski tarasowe – fakty i mity

Pierwszym i najczęściej spotykanym mitem jest twierdzenie, że najlepszą możliwą ochronę tarasu zapewnią deski z drewna naturalnego. Oczywiście, są one piękne, jednak ich utrzymanie oraz odporność na czynniki zewnętrze pozostawia wiele do życzenia. W przypadku desek kompozytowych wygląda to zupełnie inaczej. Ich struktura i budowa jest fabrycznie przystosowana do ochrony przed czynnikami zewnętrznymi oraz warunkami atmosferycznymi. Są one odporne zarówno na deszcz, śnieg, jak i mróz. Nie wymagają regularnego olejowania, które jest niezbędne w przypadku drewna naturalnego. Kolejnym mitem, z którym spotykamy się dosyć często, jest ten, który głosi, że deski kompozytowe nie są w stanie dać tak spektakularnego efektu wizualnego, jak te naturalne. Na rynku, jak i w naszej ofercie, jest dostępnych wiele rodzajów desek kompozytowych, aby każdy mógł znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie. Co więcej, są one stylizowane na naturalne drewno, dzięki czemu prezentują się równie pięknie. Dodatkowo ich zaletą jest nie tylko to, że prezentują się gustownie i stylowo, ale również fakt, iż są praktycznie niezniszczalne, czego nie możemy powiedzieć o naturalnym drewnie.

Kolejny mit, z którym możemy się spotkać to ten, który twierdzi, że montaż desek kompozytowych jest przysłowiową „bułka z masłem” i każdy z pewnością sobie z nim poradzi. To nieprawda. Osoba, która nie ma odpowiedniego doświadczenia, może deski ułożyć nieprawidłowo, co doprowadzi do ich trwałego uszkodzenia. Warto w takiej sytuacji zawsze korzystać z pomocy specjalistów, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, sprzęt i wiedzę.

Fakty o deskach kompozytowych

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z zalet, które posiadają deski kompozytowe i my również dzisiaj przedstawimy kilka faktów na ich temat. Po pierwsze – są one przyszłością. Jest to stosunkowo nowy trend w branży budowlanej, jednak coraz więcej osób zaczyna korzystać z tego rozwiązania. Nie dziwi nas to wcale, gdyż doskonale wiemy, jak rewelacyjnym materiałem jest kompozyt. Tarasy wykończone tym materiałem pasują zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych budowli, jak i do domów w bardziej klasycznym stylu. Spotykamy się również z opinią nowych klientów, którzy dopiero chcą zastosować tego typu rozwiązanie na swoim tarasie, że “obiło im się o uszy” stwierdzenie, że deski kompozytowe są niebywale trwałym i odpornym materiałem. Oczywiście – to jest fakt! Jest to zdecydowanie największa zaleta tego produktu, bardzo doceniana przez rodziny posiadające dzieci oraz zwierzęta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem profesjonalnych desek kompozytowych najwyższej jakości, które idealnie sprawdzą się na tarasie, to zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą. Jeżeli nadal się Państwo wahają to istnieje możliwość wysłania próbek, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem!