Budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych

budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych

Kluczem do sukcesu profesjonalnie wykonanego tarasu z kompozytu drewna jest jego prawidłowe zamontowanie. Dobrze przemyślana budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych – podporach czy płytach z betonu – może do niego mocno zbliżyć. Jak powszechnie wiadomo, deski kompozytowe są niezwykle trwałym i solidnym materiałem, który służy przez wiele lat. Coraz więcej osób decyduje się zainwestować w ten rodzaj “podłogi” tarasowej, gdyż niesie to za sobą same plusy. Jak powinna przebiegać budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych? Na co zwrócić uwagę przy montażu desek z kompozytu drewna na betonowym podłożu?

Taras z kompozytu drewna

Taras kompozytowy posiada dwie podstawowe zalety. Po pierwsze – materiał jest odporny na niszczące działanie czynników zewnętrznych, jak opady atmosferyczne czy urazy mechaniczne. Po drugie – posiada warstwę ochronną, która skutecznie zabezpiecza go przed absorpcją wody. Dzięki temu na naszym tarasie nie będą rozwijały się pleśnie, glony i grzyby. Ponad to taras z kompozytu drewna ma właściwościowi antypoślizgowe, dlatego idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi – dając gwarancję bezpieczeństwa. Istotne jest również to, że tarasy kompozytowe nowej generacji nie wymagają ani specjalnej konserwacji, ani czyszczenia, co mogłoby być procesem niezwykle czasochłonnym. Pamiętajmy jednak o tym, że podstawą jest prawidłowy montaż desek kompozytowych. Źle zamontowane mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych to najprostsza metoda

Budowa tarasu z drewnianego – kompozytowego

Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z budową tarasu z kompozytu drewna, to lepiej nie ryzykować, tylko zaufać profesjonalistom, którzy mają spore doświadczenie w tworzeniu tego typu konstrukcji. Jeżeli chcemy cieszyć się pięknym tarasem, który w całości wykonany jest z wysokiej jakości desek kompozytowych, to najważniejsze jest to, aby był on prawidłowo zamontowany. W innym przypadku efekt może nas nie usatysfakcjonować, a źle zamontowane deski ulec zniszczeniu.

Budowa tarasu na różnym podłożu

Budowa tarasu z kompozytu drewna powinna być podzielona na kilka etapów. W pierwszej kolejności, kiedy ekipa montażowa rozpocznie swoją pracę, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Jest to aspekt najważniejszy, od którego zależy finalny wygląd i wytrzymałość naszego tarasu. Najczęściej tarasy z kompozytu drewna stawia się na gruncie lub wylewce betonowej, jednak coraz więcej osób, które posiadają balkony, również decyduje się na to rozwiązanie.

Budowa tarasu z kompozytu drewna na podporach betonowych

W przypadku gruntu istnieją dwie różne metody montażu tarasu kompozytowego. Pierwszą z nich jest montaż przy zastosowaniu podpór betonowych.

W pierwszym kroku ekipa wykopuje około 1 metrowy otwór w ziemi, w którym następnie umieszcza specjalny drut. W powstałych otworach umieszcza się osłony dla betonu. Od wysokości tych odsłon będzie zależała wysokość gotowego tarasu.

Budowa tarasu drewnianego-kompozytowego na płytach betonowych

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie płyt betonowych, które należy umieścić na wcześniejszym przygotowanym podłożu. Jak je przygotować? Wykopany na wysokość kilkudziesięciu centymetrów rów uzupełnia się żwirem. Płyty układa się bezpośrednio na nim. Jeżeli posiadamy podłoże betonowe, to w pierwszej kolejności musimy zadbać, aby było ono idealnie równe, czyste i suche. Na całej powierzchni należy ułożyć płytę betonową, a bezpośrednio na niej legary, które należy prawidłowo przymocować. Jeżeli ten krok mamy za sobą, to pozostało nam tylko wsunięcie desek kompozytowych, a budowę tarasu drewnianego na płytach betonowych można uznać za skończoną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Proponujemy Państwu pierwej jakości deski z kompozytu drewna, które zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów. Dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z naszych usług – produktów, montażu oraz obsługi klienta. Tarasy drewniane-kompozytowe Lenta wykonujemy na wylewce, na fundamencie punktowym oraz system na wspornikach regulowanych. Budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych  odbywa się szybko i sprawnie. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych doradców