SYSTEMY TARASOWE LENTA – OPCJE MONTAŻU

Dostępne rozwiązania systemowe Lenta przewidują montaż desek kompozytowych: 

  • na wylewce,
  • na fundamencie punktowym,
  • system na wspornikach regulowanych.

Deski kompozytowe Lenta montowane są z pomocą intuicyjnego systemu klipsów montażowych. Lenta wyróżnia nie tylko piękny wygląd, lecz również wygodny montaż. Na tej stronie znajdziesz szczegółowe informacje na temat: budowy tarasu drewnianego na bloczkach betonowych.

Budowa Tarasu Drewnianego Na Bloczkach Betonowych zdjęcie nr 1

ZALETY MONTAŻU TARASU NA BLOCZKACH BETONOWYCH

Budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych ma kilka znaczących zalet, które odróżniają ten system montażu od mocowania na wylewce, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie.

  • Wydłuża żywotność desek tarasowych
  • Tańszy od wylewki
  • Krótszy czas montażu
  • Sprawdza się na różnym podłożu
  • Łatwe przygotowanie podłoża
  • Gwarantuje trwały efekt

METODY MONTAŻU TARASU NA BLOCZKACH BETONOWYCH

Istnieją dwie różne metody montażu tarasu kompozytowego, które nie wymagają uprzedniego stosowania wylewki, tzn. że mogą być stosowane bezpośrednio na gruncie.

Pierwszą z nich jest montaż przy zastosowaniu podpór betonowych. W pierwszym kroku ekipa wykopuje około 1 metrowy otwór w ziemi, w którym następnie umieszcza specjalny drut. W powstałych otworach umieszcza się osłony dla betonu. Od wysokości tych odsłon będzie zależała wysokość gotowego tarasu.

Zdjęcia z naszych realizacji:

Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie płyt betonowych, które należy umieścić na wcześniej przygotowanym podłożu. Jak je przygotować? Wykopany na wysokość kilkudziesięciu centymetrów rów uzupełnia się żwirem. Płyty układa się bezpośrednio na nim. Jeżeli posiadamy podłoże betonowe, to w pierwszej kolejności musimy zadbać, aby było ono idealnie równe, czyste i suche. Na całej powierzchni należy ułożyć płytę betonową, a bezpośrednio na niej legary, które należy prawidłowo przymocować. Jeżeli ten krok mamy za sobą, to pozostało nam tylko wsunięcie desek kompozytowych, a budowę tarasu drewnianego na płytach betonowych można uznać za skończoną.

PRAWIDŁOWY MONTAŻ TO PODSTAWA

Kluczem do sukcesu profesjonalnie wykonanego tarasu z kompozytu drewna jest jego prawidłowe zamontowanie.  Dobrze przemyślana budowa tarasu drewnianego na bloczkach betonowych – podporach czy płytach z betonu to najprostsza metoda montażu, ale nawet ona wymaga  odpowiedniego przygotowania.  Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z budową tarasu z kompozytu drewna, to lepiej nie ryzykować, tylko zaufać profesjonalistom, którzy mają spore doświadczenie w tworzeniu tego typu konstrukcji.

Zobacz naszych ekspertów w akcji:

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z jednym z naszych doradców.