Zabezpieczenie deski kompozytowej na tarasie

Zabezpieczenie deski kompozytowej na tarasie

To, w jaki sposób zabezpieczysz swoje deski kompozytowe przed zimą, jest całkowicie uzależnione od tego, w jakim miejscu zostały one zakupione. Niektórzy producenci oferują deski wykonanej z gorszej jakości materiałów, które są znacznie mniej odporne na czynniki zewnętrzne. Inni z kolei wykonują swoje deski z najwyższej klasy materiałów, które są odporne na plamy, zabrudzenia i warunki atmosferyczne oraz pokryte dodatkową powierzchnią, dzięki której nie absorbują wody. Warto zainwestować w model desek, który nie wymaga specjalnej pielęgnacji i jest łatwy w utrzymaniu. Co jeszcze zrobić, aby zabezpiecznie deski tarasowej było skuteczne?

Zabezpieczenie drewnianej deski tarasowej

Jeżeli nasz taras jest zbudowany z klasycznych desek to zimą i jesienią możemy mieć z nim sporo zabawy! Opady deszczu oraz śniegu, które będą pokrywać jego powierzchnię, mogą powodować trwałe uszkodzenia. Drewno „napiję się” wody, co może negatywnie wpłynąć na jego strukturę. W takim wypadku najskuteczniejszym sposobem jest regularne oczyszczanie desek z nadmiaru wody, jednak nie zawsze jest to możliwe. Deskę można zabezpieczyć również różnymi olejami, jednak w przypadku bardzo intensywnych i trwających wiele dni opadów to również może okazać się nieskuteczne.

Zabezpieczenie deski tarasowej wykonanej z kompozytu

Jeżeli jesteś właścicielem tarasu, który został wykonany z desek kompozytowych, to na szczęście ten problem Cię nie dotyczy! Deski kompozytowe nie absorbują wody, dzięki czemu są całkowicie odporne na jej niszczące działanie. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy naprawdę nie potrzebują w swoim życiu dodatkowych obowiązków, które wiązałyby się z pielęgnacją tarasu.

Deska kompozytowa nie wymaga specjalistycznych i czasochłonnych działań. Warto ją jednak co jakiś czas oczyścić z błota i innych zabrudzeń, które mogą pojawiać się w szczelinach. Zalecane jest, aby w tym celu wykorzystać specjalistyczne preparaty do czyszczenia desek kompozytowych, które dokładnie je wyczyszczą i odświeżą – nie uszkadzając przy tym ich powierzchni. Tego rodzaju zabezpiecznie deski tarasowej pozwoli cieszyć się latami bezproblemowego użytkowania tarasu.

Czym wyróżnia się deska kompozytowa?

Deska kompozytowa to świetny wybór dla tych, którzy lubią nowoczesne i efektowne rozwiązania. Jest to jednak nie tylko niezwykle estetyczny materiał wykończeniowy, ale również bardzo solidny i trwały. Największa zaletą desek kompozytowych jest fakt, iż swoją barwą i strukturą przypominają klasyczne drewno, a dodatkowo są niezwykle odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, np. zmienną temperaturę powietrza czy opady. Jest to również materiał bardzo odporny na urazy mechaniczne, a to wszystko za sprawą niezwykle trwałego surowca, który wzmacnia całą konstrukcję.

Jeżeli szukają Państwo wysokiej klasy desek kompozytowych, to serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą! W swoim asortymencie posiadamy deski kompozytowe Lenta, które są produktami drugiej generacji, dzięki czemu są jeszcze bardziej trwałe i odporne. Każda z nich została wyposażona w odporną na uszkodzenia i antypoślizgową polimerową otulinę, która jest niezwykle odporna na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Zapraszamy do kontaktu – do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, zapewniając profesjonalne doradztwo!