W jakie działania CSR zaangażowana jest Lenta?

Jako Firma i marka Lenta nawiązaliśmy długofalową współpracę z fundacją „Las na Zawsze”. Uważamy, że wszelkie działania pro ekologiczne to w dzisiejszych czasach to już nie moda ale konieczność.  

Csr - Lenta zdjęcie nr 1

Csr - Lenta zdjęcie nr 2

Sadzimy las na zawsze

Lasy Na Zawsze sadzimy tak, aby rosły jak najlepiej w przyszłości bez ingerencji człowieka. Po pierwsze zawsze jest to kilka gatunków drzew, zwykle liściastych i z naciskiem na te, które dobrze znoszą długie okresy suche. Nie sadzimy w liniach, lecz nieregularnie. Zwykle tworzymy gniazda poszczególnych gatunków, które grodzimy, aby sarny i jelenie nie zjadły sadzonek. Zostawiamy puste przestrzenie – pozwalając, aby natura sama wybierała, co tam ma rosnąć.

Drzewa sadzimy kilka razy rzadziej niż leśnicy, bo z naszych lasów nie pozyskuje się drewna, nie wycinamy drzew słabych czy suchych, zostawiając regulację naturze.

Tworzymy obszary, które zachęcają ptaki do gniazdowania. Nie stosujemy żadnych substancji biobójczych – tzw. środków ochrony roślin.

Więcej o fundacji na www.lasnazawsze.org.pl 

Długofalowa współpraca oznacza, iż ZOBOWIĄZUJEMY SIĘ do przekazywania środków finansowych na   sadzenie   nowych   powierzchni   lasów  na  terenach  specjalnie wyselekcjonowanych przez fundację ” Las na Zawsze”.

Nasze zobowiązanie oznacza, iż  KAŻDY zamontowany 1 m2 tarasu Lenta będzie się przekładał na posadzenie powierzchni nowych terenów leśnych.

W ten sposób każdy  nasz klient może przyczynić się do działań związanych z ochroną środowiska !

Misja fundacji „Las na zawsze”

Naszą misją jest trwałe i nieodwracalne przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. Wierzmy w lasy. Drzewa są naszym naturalnym sprzymierzeńcem. Ich udział w wymianie C02 i regulacji efektu cieplarnianego jest oczywisty. Lasy zatrzymują wodę, której mamy coraz mniej. Lasy tworzą przyjazny mikroklimat, dają nam spokój i dobrą energię. Drzewa dają nam chłód w gorące dni. Lasy stanowią naturalną ostoję wielu, wielu zwierząt i roślin. Lasy po prostu są dla nas dobre.

Sprawdź nasze produkty

O nas

Deski kompozytowe Lenta® to nowa jakość na rynku materiałów do budowy tarasów. Oferujemy drugą generację kompozytu – produkt premium. Taras kompozytowy w naszym wykonaniu to konstrukcja stworzona z zastosowaniem nowoczesnych materiałów i przełomowych technologii. Jako wszechstronna firma wychodząca naprzeciw oczekiwaniom Klientów, zajmujemy się zarówno produkcją i sprzedażą desek kompozytowych, jak i realizacją kompletnych projektów budowy tarasów.

Kontakt

Lenta Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 63
84-230 Rumia
tel. 57 000 24 52

info@lenta.pl
www.lenta.pl