Tarasy Kompozytowe, Taras z Desek Kompozytowych - Lenta

W jakie działania CSR zaangażowana jest Lenta?

Jako Firma i marka Lenta nawiązaliśmy długofalową współpracę z fundacją „Las na Zawsze”. Uważamy, że wszelkie działania pro ekologiczne to w dzisiejszych czasach to już nie moda ale konieczność.  

Tarasy Kompozytowe, Taras z Desek Kompozytowych - Lenta

Tarasy Kompozytowe, Taras z Desek Kompozytowych - Lenta

Sadzimy las na zawsze

Lasy Na Zawsze sadzimy tak, aby rosły jak najlepiej w przyszłości bez ingerencji człowieka. Po pierwsze zawsze jest to kilka gatunków drzew, zwykle liściastych i z naciskiem na te, które dobrze znoszą długie okresy suche. Nie sadzimy w liniach, lecz nieregularnie. Zwykle tworzymy gniazda poszczególnych gatunków, które grodzimy, aby sarny i jelenie nie zjadły sadzonek. Zostawiamy puste przestrzenie – pozwalając, aby natura sama wybierała, co tam ma rosnąć.

Drzewa sadzimy kilka razy rzadziej niż leśnicy, bo z naszych lasów nie pozyskuje się drewna, nie wycinamy drzew słabych czy suchych, zostawiając regulację naturze.

Tworzymy obszary, które zachęcają ptaki do gniazdowania. Nie stosujemy żadnych substancji biobójczych – tzw. środków ochrony roślin.

Więcej o fundacji na www.lasnazawsze.org.pl 

Długofalowa współpraca oznacza, iż ZOBOWIĄZUJEMY SIĘ do przekazywania środków finansowych na   sadzenie   nowych   powierzchni   lasów  na  terenach  specjalnie wyselekcjonowanych przez fundację ” Las na Zawsze”.

Nasze zobowiązanie oznacza, iż  KAŻDY zamontowany 1 m2 tarasu Lenta będzie się przekładał na posadzenie powierzchni nowych terenów leśnych.

W ten sposób każdy  nasz klient może przyczynić się do działań związanych z ochroną środowiska !

Misja fundacji „Las na zawsze”

Naszą misją jest trwałe i nieodwracalne przywrócenie równowagi biologicznej na Ziemi. Wierzmy w lasy. Drzewa są naszym naturalnym sprzymierzeńcem. Ich udział w wymianie C02 i regulacji efektu cieplarnianego jest oczywisty. Lasy zatrzymują wodę, której mamy coraz mniej. Lasy tworzą przyjazny mikroklimat, dają nam spokój i dobrą energię. Drzewa dają nam chłód w gorące dni. Lasy stanowią naturalną ostoję wielu, wielu zwierząt i roślin. Lasy po prostu są dla nas dobre.

Sprawdź nasze produkty

O nas

Lenta® to odpowiedź na oczekiwania rynku, który oprócz wysokiej klasy estetycznego wizualnie produktu, potrzebuje również doradztwa w zakresie montażu i wyboru odpowiedniego rozwiązania systemowego. Lenta to także wyłączny dostawca angielskiej marki Millboard, produktu unikatowego i innowacyjnego na skalę światową. Nasza ponad 14-sto letnia obecność na rynku to gwarancja, że zdobyte doświadczenie i wiedza przekładają się na wysokie standardy obsługi i profesjonalnego doradztwa. Z zaangażowania i fachowości naszych specjalistów powstają wyjątkowo stylowe i nowoczesne tarasy.

Kontakt

Lenta Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 63
84-230 Rumia
tel. 57 000 24 52

info@lenta.pl
www.lenta.pl

Scroll to top